Yazar Burak YELKEN -

WhatsApp Konuşmalarını Yedekleme ve Geri Yükleme

WhatsApp otomatik olarak konuşmaları yedekliyor olsa da istediğiniz zaman sizler bunu manuel olarak kolaylıkla yapabilirsiniz. iOS ve Android cihazlarınız AndroidAndroiddan WhatsApp yedeklerini manuel yapmanız için gereken şey oldukça basit. WhatsApp – Ayarlar – Sohbet Ayarları – Konuşmaları Yedekle seçeneği yardımıyla daha önceki konuşmalarınıza ait yedekleri hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Android cihazlarınızda malesef yedekleme seçeneği medya dosyalarınızı yedeklememektedir. Bu nedenle Android cihazlarınız üzerinde yer alan medya dosyalarını da yedeklemek istiyorsanız, bir dosya yöneticisi yardımıyla /sdcard/WhatsApp/Media klasörü altında yer alan dosyalarınızı da manuel yedeklemeniz gerekmektedir.

Almış olduğunuz yedekleri doğrudan WhatsApp aracılığıyla geri yükleme şansınız ne yazık ki yok. Eğer almış olduğunuz yedekleri geri yüklemek istiyorsanız uygulamayı kaldırmalı ve ardından tekrar yüklemelisiniz. Bu sayede uygulama otomatik olarak en son almış olduğunuz yedek dosyasını kendisi geri yükleyecektir. Tek yapmanız gereken uygulamayı ilk çalıştırdığınız sırada uygulamanız gereken prosedürü takip etmektir.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Son Görülme Özelliğini Kapatmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Bir ziyaretçi siteye girdigi an adsense reklamları bir session açıyor ziyaretçiye. Ziyaretçi girer girmez reklamlara tıklarsa bu tıklamayı ya sayar ya saymaz , eger sayarsada tık ücreti çok az veriyor.

BİLGE ADAMDAN IPUCU

Leave a Comment