Yazar Burak YELKEN -

İnstagram ve Facebook Arasında Bağlantı Ayarları

İnstagram ile Facebook bağlantısı kurma ayarları nasıl yapılır?

Artık paylaşımlarımızı ayrı ayrı yapmaktansa İnstagram uygulamasında bir kaç adımda, İnstagram’da yaptığınız resim ve video paylaşımlarını Facebook’ta aynı anda otomatik olarak yayınlayabilirsiniz.

 

Instagram’ı Facebook ile entegre etmek ve İnstagram’a upload edilen fotoğrafları Facebook’ta paylaşmak ve göstermek için iOS ile Android işletim sistemlerinde aynı ayarlar yapılmaktadır.

iOS ve Android için Facebook ile Instagram’ı birleştirme ayarları:

  • Instagram’ı Facebook’ta paylaşmak için öncelikli olarak Instagram uygulamasını başlatıyoruz.
  • Android işletim sistemli Samsung, HTC, LG, Sony Xperia, Casper Via, General Mobile Discovery veya diğer android işletimli bir cihaz kullanıyorsak sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesine veya iPhone’da bulunan (Ayarlar-Settings) ikonuna dokunuyoruz.
  • Buradan Paylaşım Ayarları bölümüne geliyoruz ve Facebook’a dokunarak bağlama paneline giriyoruz.
  • Facebook bilgilerimizi yazarak entegre işlemini tamamlıyoruz.

Not: Bu işlemleri yapmama rağmen hala bağlantı sağlayamıyorum diyorsanız tek bir sorun kalıyor. Facebook üzerinden Instagram’a izin verip vermediğinizi kontrol edin. Bunu yapmak için Facebook’a giriş yapıp Uygulamalarım bölümünden Instagram’ın erişim için istediği izinleri onaylayın.

Eğer Nokia Lumia kullanıcısı iseniz Windowsphone işletimli telefonunuz üzerinden Instagram ile Facebook’u bağlamak için aşağıdaki işlemleri takip edin:

  • Instagram uygulamasını çalıştırın.
  • (En altta bulunur.) Simgesine dokunun ve Ayarlar bölümünü açın.
  • Parmağınızı sola doğru kaydırın ve Tercihler’e dokunun.
  • Buradan Paylaşım Ayarlarına dokunun.
  • Tıpkı Android ve iOS’ta olduğu gibi giriş bilgilerinizi yazıp Facebook ile bağlantıyı sağlayın.
  • Şimdi Instagram aracılığıyla çektiğiniz ve telefonunuza yüklenmiş olan fotoğraflara dilediğiniz açıklamayı ekleyip Facebook hesabınızda paylaşabilirsiniz. Kendi hesabınız üzerinden yaptığınız paylaşımları başkalarının görmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde Arama Geçmişi Temizleme ve Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Div içerisindeki Text verinin div dışına taşmasını engellemek için word-wrap: break-word; kodunu div seçinizin içine eklemeniz yeterli.

BİLGE ADAMDAN IPUCU

Leave a Comment